“Egemenliğimiz kabul edilmeden Kıbrıs konusunda görüşme yapmayacağız”

“Egemenliğimiz kabul edilmeden Kıbrıs konusunda görüşme yapmayacağız”

ABONE OL
9 Mayıs 2024 00:08
“Egemenliğimiz kabul edilmeden Kıbrıs konusunda görüşme yapmayacağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Egemenliğimiz kabul edilmeden Kıbrıs konusunda görüşme yapmayacağız”

08.05.2024

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Şehitlerini Anma Platformu, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu ve TC Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi iş birliğindeki “Ediz Hun’la Kıbrıs Şehitlerini Anıyoruz” programı çerçevesinde GAÜ Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi’nde yer alan söyleşiye katıldı.

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar burada yaptığı konuşmada, 1974 yılında Barış Harekâtı’nın gerçekleşmemiş olması halinde adada hiç hoş olmayan durumlar yaşanmış olabileceğini belirtti ve vatan savunmasında yer almış gazileri kutlayarak şehitleri andığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Ediz Hun’un gençler için bir idol ve örnek olduğunu dile getirerek, harekât zamanlarında Ediz Hun ve Türkân Şoray’ın birlikte Kıbrıs’a gelerek, Mehmetçik, mücahit ve halkla buluşmasının önemine ve değerine işaret etti.

Büyük Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olarak Akdeniz’de ve “Mavi Vatan’da” sonsuza kadar var olmanın peşinde olduklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türkünün artık bölgede bir taraf, otorite ve devlet olduğunu ve artık “Adadaki gerçekleri herkesin kabul etmesinin gerekliliğini ve 1974 öncesine dönülemeyeceğini” bugün görüştüğü BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Kişisel Temsilcisi Maria Angela Holguin’e de aktardığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk tarafının egemenliği kabul edilmeden Kıbrıs konusunda herhangi bir görüşme yapmayacaklarını da yineledi.

Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/egemenligimiz-kabul-edilmeden-kibris-konusunda-gorusme-yapmayacagiz-12320

 

 


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Arabic AR Azerbaijani AZ Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN Finnish FI French FR Frisian FY German DE Hindi HI Irish GA Italian IT Kazakh KK Kyrgyz KY Portuguese PT Russian RU Spanish ES Tajik TG Turkish TR Uzbek UZ